DigitalGlobe, DARPA için coğrafi bir Bulut Analytics Merkezi oluşturmak üzere seçildi

DigitalGlobe, ABD Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA) tarafından, coğrafi içerikli bulut analizleri için çok kaynaklı içerik barındıran, sınıflandırılmamış bir ortam sağlamak amacıyla 3.2 milyon dolar değerinde bir sözleşme aldığını açıkladı. Geospatial Bulut Analytics Merkezi (GCA Hub) olarak adlandırılan bu platform, askeri ve istihbarat son kullanıcılarına, ölçeklendirmeyi ölçmek ve kritik kararlar almak için makine öğreniminden yararlanmalarını sağlayacak.

MDA, DARPA kullanıcılarının özellikleri tespit etmesine ve GCA Hub içinde daha hızlı ve daha doğru bir şekilde değişmesine yardımcı olmak için RADARSAT-2 sentetik diyafram radarı (SAR) verileri ve SAR veri iyileştirme ve işleme araçları sağlayacaktır.

Ticari olarak geliştirilmiş, bulut tabanlı bir analiz platformu olan DigitalGlobe’ın Coğrafi Konumsal Büyük Veri platformu (GBDX), DARPA’nın GCA Hub’ının temelini oluşturacaktır. GBDX, DigitalGlobe’un 100-petabyte yüksek çözünürlüklü uydu görüntüleri kütüphanesinin yanı sıra şirketin büyüyen içerik ekosistem ortakları listesi tarafından sağlanan açık kaynaklı ve ticari verilere erişim sağlar. MDA’nın RADARSAT-2 SAR veri kümesi, kullanıcıların diğer görüntüleme teknikleriyle fark edilmeyen değerli özellikleri ve değişiklikleri gözlemlemesine izin verir ve hava durumuna bakılmaksızın gündüz ve gece kapsama alanı sağlar.

GCA Hub, Savunma Bakanlığı analistlerinin elektro-optik (EO) görüntüleri, SAR görüntüleri ve otomatik tanımlama sistemi (AIS) verileri de dahil olmak üzere coğrafi veri kaynaklarına devlet, ticari ve açık kaynaklı algoritmaları uygulamalarını sağlar. Bu süreç analistlerin daha önce hiç yapılmayan bir ölçekte coğrafi bilgileri kullanmasına ve Dünya’da neler olup bittiğini anlamaya odaklanmasına olanak tanır. GCA Hub ile DARPA, gıda kıtlıklarını tahmin etme, petrol sızdırma sitelerinin inşasını belirleme ve yasadışı yasalar gibi yasadışı projelerin artan hacimleri hakkında bilgi sahibi olmak için analistlere güvenli ve güçlü bir araç sağlamak için en ileri teknolojiyi geliştirmektedir. , bildirilmemiş ve düzenlenmemiş (IUU) balıkçılık.

“DARPA’nın gereksinimleri, büyük miktarda farklı coğrafi veri verilerinin işlenmesinin ve yorumlanmasının gücünü göstermektedir,” diyor DigitalGlobe Unified Platform Başkan Yardımcısı Dr. Shay Har-Noy. “DARPA için çözümümüz, ticari müşteriler için hali hazırda yaptığımız stratejik yatırımlardan yararlanıyor, bulut tabanlı platformumuzun faydasını kanıtlıyor ve savunma ve istihbarat kullanıcılarının gelecekte problemleri çözmelerine yardımcı olacak temel bir kuruluş haline gelecektir. Güvenilir bir DARPA ortağı olmaktan gurur duyuyoruz. ”

DigitalGlobe, yenilikçi ve çevik GBDX platformunu kullanarak başarılı ticari analiz ürünleri ve hizmetleri oluşturmak için başlangıç ​​şirketlerini ve kurulu şirketleri güçlendiriyor. GBDX ekosistem ortakları, Finansal, enerji, sigorta, savunma ve istihbarat pazarları dahil olmak üzere, daha iyi bir Dünya İnşa Etmek için çeşitli sektörlere değerli bilgiler sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir