Navigasyon için 10 GPS Uygulaması [Android ve iOS]

gps navigasyon uygulamaları

Telefonunuz İçin 10 GPS Uygulaması [Android ve iOS]

Bugün, telefonunuz için en iyi 10 GPS uygulamasını ortaya çıkaracağız .

Bu uygulamalardan bazıları sizi kaza, inşaat ve polis gibi sorunlardan uzaklaştıracaktır .

Diğerleri gerçek zamanlı trafik bilgisi, sesli navigasyon ve akıllı yeniden rotalar sağlar.

Ve bazıları… Şey, neden birinin onları kullanacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Ama insanlar hala yapıyor! Daha sonra daha fazlası.

1 Google Haritalar

GPS Uygulamaları Google Haritalar

Google Haritalar, GPS uygulamaları için en üst noktayı alır. Ve iyi bir sebeple. Google Haritalar, herkesten daha fazla dünyayı kapsar. 220’den fazla ülkede yüz milyonlarca yer haritada. Yani dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın, Google bulabileceğiniz en eksiksiz haritadır.

Makine öğrenimini kullanarak, Google’ın temel haritalarını yeni ve nispeten hatasız tutması. Sadece bu değil, aynı zamanda gerçek zamanlı verilerle yoğun trafikte sizi yönlendirmek için AI’nın gücünü kullanıyorlar. Yani hareket halindeyken, Google Haritalar gibi sunan daha iyi bir GPS navigasyon uygulaması yoktur.

Diğer bir önemli özellik, dış mekanın panoramik görüntülerini yakalayan Google Sokak Görünümüdür. Ya da alışveriş merkezleri, restoranlar ve müzelerin içine adım atmak isterseniz iç mekan haritalama yetenekleri ile bunu yapabilirsiniz.

Canlı trafik ve navigasyon
için 1 numaralı uygulama Coğrafi konum bilgilerinin güncelliği için 1 numaralı uygulama

2 Waze

GPS Uygulamaları Waze

Google, Waze’i bir süre önce satın aldı. Ama yine de oldukça farklı çalışıyorlar. Açıklamama izin ver. Waze’i tamamen topluluk odaklı olarak düşünmelisiniz. Bu, GPS uygulamalarının Wikipedia’sına benzer çünkü başarısını Waze topluluğu belirler. Bir kaza olursa, Wazer’lar yerini tam olarak belirleyerek birbirlerinin arkasına geçer.

Direksiyon başında olduğunuzda, Waze daha hızlı gitmek istediğiniz yere gitmenize yardımcı olur. Waze’i kullanarak, gerçek zamanlı olarak rotanızı anında değiştirdiği için trafik sıkışıklığını önleyebilirsiniz. Bu özel amaç için bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, Waze’den daha iyisi yoktur.

Ama Waze hakkında en sevdiğim şey, direksiyonun arkasında diğer Wazerları nasıl görebildiğiniz. Hemen yanında bile başka bir Wazer olabilir. Siz katkıda bulunmaya devam ettikçe, ifadeniz gelişir. Bu teşvik odaklı uygulama, insanları motive eden ve onu kullanan şeydir.

Uyarılar için 1 numaralı uygulama (kaza, inşaat ve polisler)
Uzun otoyol sürüşleri için 1 numaralı uygulama

3 Apple Haritaları

GPS Navigasyon Uygulamaları Apple Maps

Size karşı dürüst olacağım: İlk çıktığında Apple Haritalar’ı beğenmedim. Şehirler ve kasabalar çok detaylı değildi. Haritalar sıkıcı ve tatsızdı. Ve bazı temel özellikler yoktu. Ancak son birkaç yılda Apple Maps bu eksiklikleri gidermek için büyük bir adım attı.

Örneğin, harita detayları büyük ölçüde gelişti. Aslında, yakın zamanda Apple Haritalar, sınırlı alanlarda dur işaretleri ve trafik ışıkları bile eklemişti. Daha fazla işletme, restoran ve ilgi çekici yer var. Ancak henüz tam olarak orada değil. Farklı ölçeklerde yakınlaştırmayı deneyin, dünyanın diğer bölgelerindeki işleri kaçırıyor.

Apple Haritalar’ı sevmemin ikinci nedeni, gerçek zamanlı trafiğin önemli ölçüde iyileşmiş olmasıdır. Trafiğin yoğun şekilde yoğun olduğu yerlerde kalın, kırmızı çizgiler haykırıyor. Aceleniz varsa, bu alanlardan kaçınmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Uygulamanızda bir rotanız varsa, uygulama akıllıca en kötüsünün en kötüsünden kaçmanıza yardımcı olur.

Son olarak, Apple Haritalar’ı sevmemin son nedeni, özelliklerin sayısını artırmasıdır. Örneğin, dönüş için hız sınırlarını, park yeri hatırlatıcılarını ve gelişmiş şerit kılavuzunu görüntüler. Tek eksiğimiz, havaalanları ve büyük alışveriş merkezleri gibi yerler için Apple iç mekan haritalarıyla entegrasyon.

CarPlay için 1 numaralı navigasyon uygulaması

4 İşte WeGo

GPS Navigasyon Uygulamaları Burada WeGo

HERE WeGo haritalarını gerçekten çok seviyorum. Test ettiğimde, en büyük satış noktası güzel tasarlanmış altlık haritasıydı. HERE haritaları, farklı ölçeklerde okunabilirliğe odaklanarak temizdir. Diğer olumlu özellikleri, canlı trafiği, hız sınırları ve sesli rehberliğidir.

Özellikle HERE’ın temel haritasının varsayılan olarak 3B binaları nasıl görüntülediğini beğendim. Ancak buradaki tek dezavantaj, bazı OpenStreetMap binalarının maalesef biraz modası geçmiş olabilmesidir. Genel olarak, bu tamamen dünyanın neresinde olduğunuza bağlıdır.

Bu listedeki bazı alternatiflerin aksine, HERE WeGo haritalarının güzel bir özelliği, haritalarınızı çevrimdışı olarak indirebilmenizdir. Bunu yaparak, veri tüketimini veya Wi-Fi bağlantı noktalarını bulmayı önleyebilirsiniz. Yeterince güçlü bir kablosuz bağlantı kuramadığınız alanlar için mükemmel olduğundan bahsetmiyorum bile.

Çevrimdışı harita navigasyonu için 1 numara

5 TomTom Go Navigasyon

GPS Navigasyon Uygulamaları TomTom Navigasyon

TomTom Go Navigasyon uygulamasını bazı alternatiflere tercih eden pek çok kullanıcı var. Yine de nedenini anlamakta biraz zorlanıyorum. Beni yanlış anlamayın Temel harita görsel olarak sevindiricidir. Hızlandırılmış para cezalarından kaçınmak isteyenler için, kameraların yolda bulunduğu yerlerde gelişmiş bildirimler verir.

Ancak bunun birkaç dezavantajı da var. Örneğin, uygulamayı indirir indirmez, onunla sadece 75 kilometre seyahat etmenize izin veriyor. Her ay yeniden yüklense de, bunun ötesine seyahat etmek istiyorsanız bir abonelik ücreti ödemeniz gerekir. Ayrıca kişilerinize, telefon numaralarınıza ve fotoğraflarınıza erişim gibi bir dizi izin ister. Bu, herhangi bir uygulama geliştiricisine dağıtmaktan çok daha fazlası.

TomTom’un bir şirket olarak ana fikri, elde taşınan GPS alıcılarıdır. Ancak son zamanlarda, daha fazla kullanıcı navigasyon için akıllı telefonlarını kullanıyor. Böylece TomTom, pazarın bu değişen segmentine adapte oldu. TomTom Go Navigasyon uygulaması, bağımsız cihazlarında bulabileceklerinizin bir karbon kopyasıdır. Mevcut kullanıcılar için, zaten biraz aşinalıkları olması güzel.

Hız kamerası uyarıları için 1 numaralı uygulama

6 Sygic

GPS Navigasyon Uygulamaları Sygic

Dünyanın dört bir yanından 200 milyondan fazla sürücü Sygic kullanıyor. Popülerliğinin en büyük nedeni, araba bağlantısıdır. Örneğin, Apple CarPlay ile tamamen uyumludur. Bu büyük bir artı. Böylece Sygic’i kullanırken, sadece haritayı telefonunuzda görmek yerine, onu arabanızın yerleşik bilgi-eğlence sisteminde görürsünüz.

Sygic, kullanan 200 milyondan fazla sürücüyle en çok oy alan uygulamalardan biridir. Hız limitleri, trafik bilgileri ve hız kameraları için iyidir. Hizmetler için size akaryakıt fiyatları ile benzin istasyonları ve ayrıca park hizmeti verir.

Genel olarak, Sygic’i araç navigasyonu için iyi bir seçim bulduk. Geliştiriciler, sık sürümlerle uygulamayı oldukça iyi bir şekilde destekliyor. Yılda birkaç güncellemeyle milyonlarca ilgi çekici yeri vardır. Ama aldığınız şey sadece bir deneme süresidir. Daha sonra premium uygulama için ödeme yapmanız gerekir.

Araç bağlantısı için 1 numaralı uygulama

7 OSMAnd

GPS Navigasyon Uygulamaları OSMAnd

OSMAnd, dünyadaki en büyük iki ortak veri tabanı kullanılarak oluşturulmuştur. İlk olarak, altta yatan temel haritası için OpenStreetMap’in (OSM) büyük gönüllü çabasından yararlanıyor. Uygulamayı indirdikten sonra, OSMAnd’ın ücretsiz sürümü size 7 konum indirme limiti verir.

İçerdiği ikinci veritabanı Wikipedia’dan ilgi çekici yerlerdir. Yine bu, sınırlamalarla birlikte gelir. Ücret karşılığında OSMAnd + aboneliğiyle, Wikipedia ve WikiVoyage makalelerine parmaklarınızın ucunda erişebilirsiniz.

OSMAnd, GPS uygulamalarına hoş bir bakış açısı getiriyor. OSMAnd’ın en iyi özelliklerinden bazıları, yürüyüş, yürüyüş, kayak ve bisiklet yolları için gösterilmesidir. Ayrıca, telefonunuzun hafıza kartını doldurmaktan kaçınmak için harita döşemelerini tek tek indirebileceğiniz güzel bir özellik.

Açık kaynak için 1 numaralı uygulama

8 Maps.me

GPS Navigasyon Uygulamaları Maps Me

Yolun dışında seyahat ediyorsanız, Maps.me harika bir GPS navigasyon aracıdır. Aslında, bu uygulamayı kullanan yürüyüşçüler var çünkü çevrimdışına alabilirler ve onsuz bulamayacakları yolları bulabilirler. Yani, bu uygulama kaybolmayı sevenler için mükemmel bir şekilde tasarlandı.

Ama şehir kullanımı için de. Canlı trafik bilgisi biraz gecikmeli. Yine de bunlar, geliştiricilerin gelecek sürümlerde ortadan kaldıracağından emin olduğum hatalardan bazıları. Buna senkronize olmayan sesli navigasyon dahildir.

Maps.me’deki reklamlar zaman zaman bunaltıcı olabilir. Ücretli bir abonelikle reklamları kaldırabilirsiniz. Ancak genel olarak, harika bir seyahat uygulaması. Bu özellikle araba kullanmak, bisiklete binmek ve yürümek için de geçerlidir.

Alışılmışın dışında seyahat etmek için 1 numaralı uygulama

9 Yardımcı Pilot

GPS Navigasyon Uygulamaları CoPilot

CoPilot, listedeki en az favorilerimizden biridir. E-postanızla kaydolarak ücretsiz bir deneme ile başlarsınız. Başlangıçta hemen sizden satın almanızı istemeye başlar. Bölgenizdeki Radio Shack’inizde, saldırgan bir satış görevlisinin sürekli tepenizde gezinmesi gibi bir şey. Hoş bir deneyim değil.

Beni yanlış anlamayın CoPilot kendi başına zarif bir kavramdır. Yoldaki kısıtlamaları bularak, bir araba, kamyon veya karavan kullanıyor olsanız da deneyiminizi özelleştirir. Anahtar, güvenlik için ve uzun yolculuğunuzu daha iyi hazırlamaktır. Eminim bunun için bir pazar vardır. Üzgünüm. Ama biz değiliz.

Diğer şüpheli özellik, Yelp’teki coğrafi konumları nasıl kullandığıdır. Yelp’in milyonlarca ilgi çekici yeri olduğunu söyleyerek bunun önsözünü yapmama izin verin. Ancak, kusurların ve güven sorunlarının adil payıyla birlikte gelir. CoPilot, çevrimdışı haritalar, gerçek zamanlı trafik ve yol kısıtlamaları gibi birkaç parlak noktaya sahiptir. Ancak bunun çoğunu bu listede belirtilen diğer uygulamalarda bulabilirsiniz.

Yol genişliği ve kısıtlama ayrıntıları için 1 numaralı uygulama.

10 MapFactor

GPS Navigasyon Uygulamaları MapFactor

Bu, MapFactor’ın ücretsiz GPS uygulamalarındaki en yüksek puanının ilginç bir örneği. Beni yanlış anlamayın Çevrimdışı haritalar için işi yapar. Ancak ücretsiz sürüm kesinlikle reklamlarla doludur. Başlangıçta bir reklam var. Kapatıldığında bir tane daha… Yanlış baksanız bile bir reklam çıkacaktır.

MapFactor, özelliklerle tam olarak yüklenmez. Aylık güncellemeler ile temel haritası olarak açık kaynaklı bir veri kümesi kullanır. Bu başlı başına bir sorun değil. Ancak isteğe bağlı olarak biraz daha ileri olan TomTom haritalarını ekleyebilirsiniz. Ama başlamak için neden TomTom’u satın almıyorsunuz?

Tek sorum şu: Neden? Listemizdeki ilk 4 ücretsiz olarak mevcutken neden bu uygulamayı kullanmalısınız? MapFactor bir şekilde sıralamamızda 10. sıraya yerleşti. Genel olarak, en iyi ihtimalle şüpheli bir navigasyon uygulaması buluyoruz.

En iyi derecelendirme için 1 numaralı uygulama

Telefonunuz İçin En İyi 10 GPS Uygulaması [Android ve IOS]

Özetlemek gerekirse, Google Maps, Apple Maps, Waze ve Here WeGo gibi en iyi 4. GPS uygulamalarını kesinlikle tavsiye ediyoruz.

4. sıradan sonra işler biraz yokuş aşağı gitmeye başlıyor. Ancak bu niş GPS uygulamalarının hala zamanları ve yerleri var.

Son olarak, sekizinci noktadan aşağı doğru ilerlerken işler gerçekten karışmaya başlar. Gezegenden düştüklerini söylemek istemiyorum. Ama oraya varıyoruz.

Yani, bu işleri toparlamakla ilgili. Her uygulamayı denedik ve test ettik. Bazılarını beğendik. Ve biz bir çiftten hoşlanmadık. Navigasyon uygulamaları dünyasını böyle görüyoruz. Şimdi senin sıran.

GPS navigasyon uygulamanız olarak ne kullanıyorsunuz? Bunun nesi iyi? Hangi özellikleri görmek istersiniz? Lütfen aşağıdan bir yorum yazarak bize bildirin.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

esri koleksiyoner anketi123

Esri Collector ve Survey123 Saha Çalışma Uygulamaları olarak Nasıl Kullanılır

Esri Collector ve Survey123 nedir? Esri Collector ve Survey123, sahada veri toplama için tek yumruk. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir