67. TÜRKİYE JEOLOJİ KURULTAYI 14 – 18 NİSAN`DA

Odamızın düzenlediği 67. Türkiye Jeoloji Kurultay‘ı 14-18 Nisan 2014 tarihleri arasında Ankara‘da MTA Genel Müdürlüğü Kültür Sitesi‘nde düzenlenecektir.

 
1947 yılından günümüze kadar hiç aksatılmadan sürdürülen ve ülkemiz yerbilimcilerinin emekleri ile oluşturdukları birikimlerini aktarıp paylaştıkları Türkiye Jeoloji Kurultayı‘nın bu yılki temaları “Doğal Kaynaklar ve Sürdürülebilirlik” ve “Ustalara Saygı” olarak belirlenmiştir.
 
67. Türkiye Jeoloji Kurultayı‘nda jeoloji bilim ve uygulamalarının eşsiz zenginlikteki alanlarında üretilmiş bilimsel çalışma ve araştırmaların sözlü ve poster olarak sunulmasının yanısıra, “Doğal Kaynaklar ve Sürdürülebilirlik” teması, çağrılı konuşmacılar ve bir panel konusu olarak ele alınacak ayrıca, “Ustalara Saygı” başlığı altında ülkemiz jeolojisinin bugün ulaştığı noktaya gelmesinde çok büyük katkılarda bulunmuş akademisyen ve uygulayıcı meslektaşlarımız adlarını taşıyan oturumlarda tanıtılacak ve anılacaklardır.
 
Kurultayımızın, siz akademisyenlerimizin, kamu kurum kuruluşları ile özel sektörde çalışan meslektaşlarımızın aktif katılımları, bilimsel ve teknik araştırmalarını, özgün çalışmalarını sunmalarıyla gelişerek zenginleşeceği inancındayız.
 
67.Türkiye Jeoloji Kurultayı Önemli Tarihleri:
10 Ocak 2014: Sözlü ve poster sunumları için bildiri özlerinin son gönderim tarihi.
14 Şubat 2014: Bildiri veya poster kabulünün yazarlara son bildirim tarihi.
14-18 Nisan 2014: 67. Türkiye Jeoloji Kurultayı tarihi.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Etna Dağı

Etna Dağı: Giriş Etna Dağı, Avrupa’nın en yüksek ve en aktif yanar dağıdır. Sicilya adasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir