Pitney Bowes’tan MapInfo Professional

MapInfo Professional

MapInfo Profesyonel

Artıları

  • Kullanım kolaylığı ve 64 bit işleme
  • Sorgulama ve iyileştirilmiş tablo yönetimi
  • Pitney Bowes coğrafi kodlama hizmetleri
  • Yan yana haritalama
  • Akıllı şerit tabanlı gezinme

Eksileri

  • Birlikte çalışabilirlik ve zayıf format desteği
  • Lisans maliyeti
  • Bulut tabanlı platformdan yoksun
  • Web haritaları ve uygulamalar için işlevsellik

Pitney Bowes’tan MapInfo Professional

Pitney Bowes’tan MapInfo Professional özünde jeo-uzamsal verileri oluşturmanıza, yönetmenize ve görselleştirmenize olanak tanır. Tüm iyi GIS yazılımının yapabildiğini yapar – MapInfo, coğrafyayı verilerle ancak daha küçük bir fiyat etiketiyle birleştirir.

Sloganı “yerel zeka” dır. Ayrıntılı haritalama, veri analizi, kalıp ve eğilim tanımlama – bunlar, işletmelerin MapInfo’nun “konum bilgisini ” kullanmasının nedenleridir .

MapInfo GIS Suite, jeo-uzamsal varlıkları oluşturmanıza, bunlara erişmenize ve bunları yönetmenize, iş zekası ve müşteri verilerini görselleştirmenize ve yüksek kaliteli etkileşimli haritaları hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmanıza olanak tanır.

İşte bazı önemli noktaları.

Görselleştirme için MapInfo Professional

Kullanılabilirlik MapInfo’nun felsefesinin anahtarıdır çünkü kullanılabilirlik üretkenlik demektir .

Sembolojiye erişmeyi çok kolay buldum. Örneğin, çokgen dolgulara desen eklemek uygun oldu. Nokta sembolleri bol, alakalı ve bulunması kolaydı.

Başlangıçtan ileri seviyeye kadar kullanıcılar, etiketleme için eklenen işlevselliği takdir edebilir. Örneğin, sekme arayüzünden etiketlere bir anahat veya ışıma ekleyebilirsiniz.

MapInfo Profesyonel Dünya

Şerit tabanlı gezinme sezgiseldir ve tüm favori araçlarınız parmaklarınızın ucunda. Örneğin, sorgulama ve tablo yönetimi kendi saygın sekmelerinde mevcuttur.

En son sürüm, kartografik çıktıda iyileştirmeler getiriyor. O var etiketleme ile daha akıllı , efsane ve ölçek çubukları. Ayrıca, düzgün bir özellik, yan yana haritalandırmasıdır.

MapInfo Professional Düzen görünümü

MapInfo Professional 64 bit uyumluluk, gelişmiş düzenler ve çok daha fazlasını sunar

MapInfo Profesyonel Tematik Haritalar

Örneğin, sihirbazın tematik haritalar oluşturmasını sevdim. Tematik bir harita oluşturduktan sonra şerit, işimizi daha fazla iyileştirme için güncellemeyi kolaylaştırdı.

Analiz için MapInfo Professional

MapInfo Professional, perakende mağazalar için en uygun konumların belirlenmesi, coğrafi kalıpların ortaya çıkarılması ve GIS sigorta haritalamasıyla sigorta riskinin iyileştirilmesi gibi konum bilgilerine net bir şekilde odaklanır.

Örneğin, coğrafi kodlama, en yakın müşterilerin ve perakende rakiplerinin konumlarını bilmek önemli olduğu için önemli bir özellikti.

Bir GIS paketinde bekleyeceğiniz ortak CBS işleme araçlarına sahiptir, ancak özel araçlar (LiDAR, uzaktan algılama, kriging, vb.) İçin eksik olabilir.

MapInfo Profesyonel Araç Uzantıları

Kuşkusuz, zaman zaman farklı CBS veri formatları eklemek zordu. TAB dosyaları, MapInfo’nun yerel dosya türleridir ancak çeşitli dosya türleri için farklı “Ekle” düğmelerine sahiptir.

FME’nin birlikte çalışabilirliğinde bile, GeoTIFF veya ham uydu görüntüsü eklemek zordu. MapInfo Professional’ın Bing Aerial gibi temel haritaları var, ancak kutudan çıkar çıkmaz kullanamadım.

MapInfo Professional tarama araçları

Genel olarak, MapInfo Professional, amaçlarınızın çoğu için araçlara sahiptir, ancak güçlü yanı iş zekasıdır. Bu nedenle, iş analizi araç türlerine odaklanılır. Örneğin, PBBI’nin coğrafi kodlama hizmetleri, dünya çapında 200’den fazla ülke ve bölge için doğru enlem ve boylam konum koordinatlarını belirleyebilir.

Li360, soru ve yanıtlarınız için, ürün belgeleri, kullanıcı içeriği ve öğretici SSS için MapInfo’nun GIS topluluğudur (konum bilgisi için kısa).

Sonuç olarak

MapInfo, ticari CBS yazılım pazarında Esri’nin güçlü bir rakibi olmuştur.

Ve hala öyleler.

Aslında Esri, 64 bitlik, şerit tabanlı ArcGIS Pro’nun kendi sürümlerine yetişmeye devam ediyor.

MapInfo Professional, alışması şaşırtıcı derecede kolay, özellikle güzel görünümlü haritalar oluşturmak için tam gelişmiş bir GIS yazılım paketidir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

esri koleksiyoner anketi123

Esri Collector ve Survey123 Saha Çalışma Uygulamaları olarak Nasıl Kullanılır

Esri Collector ve Survey123 nedir? Esri Collector ve Survey123, sahada veri toplama için tek yumruk. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir