USGS Earth Explorer: Ücretsiz Landsat Görüntüleri İndir

Ücretsiz landsat görüntüsü indir

USGS Earth Explorer, USGS Global Görselleştirme İzleyicisi’ne (GloVis) benzer bir araçtır. Kullanıcılar, uydu ve hava görüntülerinin kataloglarını arayabilirler. USGS Earth Explorer yeni ve geliştirilmiş bir sürümdür.

 • USGS Earth Explorer bazı ekstra yetenekler sunar:
 • Verileri kronolojik zaman çizelgeleri üzerinden indirme.
 • Arama ölçütlerini belirten geniş yelpazede.
 • Seçilecek uydu ve hava görüntülerinin uzun bir listesi.

Uzaktan algılama verilerinin en büyük veri tabanlarından birini keşfedin ve kendi arazi kapağı sınıflandırmanızdan bazılarını oluşturun.

Kullanıcı arayüzü

USGS Earth Explorer Kullanıcı Arayüzü

USGS Earth Explorer arayüzü Google Haritalar’ı kullanmaktadır. Google Haritalar’da olduğu gibi ölçek büyütme veya küçültme imkanı sunmaktadır. Google sokak görünümü de etkindir ve burada bir işaretçiyi bırakıp konumun gerçek bir görünümünü elde edebilirsiniz.

Kullanıcılar ilgi bölgeleri oluşturmak için tarayıcıyı çift tıklatabilir. İlgilenilen bölge, aramayı veri edinmeye sınırlayan coğrafi sınırdır.

Arama Kriterleri Sekmesi

Arama ölçütleri, ilgi alanı yaratmak için daha fazla seçenek sunar:

 • USGS Earth Explorer’da havadan ve uydudan görüntü yüklemeleri için bir zaman çizelgesi ayarlayabilirsiniz.
 • Doğru tarihe ulaşmak için artık uzun bir satın alma listesinde arama yapmanız gerekmiyor.
 • Bu, sonunda size oldukça kolaylık sağlayan güçlü bir araçtır.

Veri Setleri Sekmesi

 • Aramak için bir adres kullanma.
 • Uzamsal bir dosyayı içe aktarma (şekil dosyası veya KML).
 • Veya çalışma alanı belirlemek için haritaya çift tıklamanız yeterli gibi.

“Veri Setleri sekmesi” önemli soruyu yanıtlıyor. Hangi uydu veya hava görüntüleri arıyorsunuz? Hava görüntüleri, AVHRR, ticari görüntü, dijital yükseklik, Landsat, LIDAR, MODIS, Radar ve daha fazlası mı? USGS Earth Explorer uzaktan algılama veri kümeleri çok kapsamlıdır.

Ek ölçütler sekmesi, aramanızı daha da hassaslaştırmak için bulut kaplaması miktarını, gece / gündüz edinme ve veri türü düzeyini seçmenizi sağlar.

USGS Earth Explorer Sentinel-2 verilerini depolar. Bu gezegenin keskin 10 metrelik sürekli kapsama alanı için gerçekten en iyi seçenektir. Ayrıca, tarih aralığı, veri türü ve ek ölçütler tanımlandığından, arama sonuçları sekmesi sorgunuzla eşleşen veri kümeleri ile doldurulacaktır. İstediğiniz veri setini seçebilir ve verileri ön izlemeyebilir ve görüntüdeki bulutların tam olarak nerede olduğunu görebilirsiniz.

Coğrafi referanslı GeoTIFF büyük olasılıkla sizin için en büyük dosya boyutu olacak.Bu noktada, verileri indirmek için bir hesaba ihtiyacınız olacaktır. USGS Earth Explorer hesabı ücretsizdir. E-posta adresinizi yazıp verileri indirmek için alışveriş sepetinin simgesini tıklamanız yeterlidir.

USGS Earth Explorer, ücretsiz hava ve uydu resimlerini indirmenin hızlı ve sezgisel bir yolunu sunar. Bu araç çok çeşitli seçenekler sunar. Zaman aralığını, coğrafi kapsamı ve görüntü türünü tanımlayabilirsiniz. Uzaktan algılama görüntüsünün ücretsiz indirilmesi ve daha fazlası için test edin.

USGS Earth Explorer Verilerini İndirme Adımları:

 • İlgi alanı ve süreyi ayarlama
 • İstediğiniz veri türünü belirtin
 • Veri arama ve indirme

USGS Earth Explorer’ın büyük bir kısmı Landsat misyonunun verisidir. 40+ yıllık geçmişi ile spektral bantlar, uzaysal çözünürlük ve zamansal bilginin ne olduğunu tam olarak söylemektedir.

Ücretsiz lansat görüntüsü

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Geçirimsiz Yüzey Analizi

Birçok yerel yönetim, mülkler için yağmur suyu faturalarını belirlemek için geçirimsiz yüzey hesaplamaları kullanır. Bu …

1 Yorum

 1. ilkkez kullanicam umarim kafama yatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir